Belka
Sobota, 10 Czerwca 2023   imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Dlaczego warto zdecydować się na ceramikę bolesławiecką?

Dlaczego warto zdecydować się na ceramikę...

Data dodania: 2022-11-03
Chcąc kupić ceramiczne kubki, filiżanki a nawet całe zestawy obiadowe z pewnością niejeden z nas zastanawiał się nad tym, jakie produkty będą najlepsze. Na szczęście mieszkając w Polsce mamy dostęp do znanych na całym świecie produktów ceramicznych wykonywanych w Manufakturze w Bolesławcu. Ceramikę bolesławiecką znają i kupują ludzie z całego świata nie tylko dlatego, że jest piękna, ale również dlatego że jest bardzo dobrej jakości.  więcej »
 
Dary z Pirny dotarły do Bolesławca

Dary z Pirny dotarły do Bolesławca

Data dodania: 2022-04-10
Mieszkańcy Pirny (Niemcy), miasta partnerskiego Bolesławca, aktywnie włączyli się w pomoc Ukrainie i zbierali dary z przeznaczeniem dla Zbaraża i uchodźców przebywających w Bolesławcu. więcej »
 
DOTACJA DO WYMIANY

DOTACJA DO WYMIANY "KOPCIUCHÓW"

Data dodania: 2022-04-01
Wszystkich zainteresowanych wymianą „kopciuchów” tj. kotłów/pieców zasilanych paliwem stałym, niespełniających wymagań jak dla kotłów 5 klasy (wg. PN-EN 303-5:2012), zachęcamy do zapoznania się z regulaminem udzielania dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej. więcej »
 
Kolejny transport darów wyjechał z Bolesławca

Kolejny transport darów wyjechał z Bolesławca

Data dodania: 2022-03-22
Kolejny transport darów dla Ukrainy, w tym partnerskiego miasta Zbaraża wyjechał 15 marca z Bolesławca. więcej »
 
Uczniowie z województwa dolnośląskiego w prestiżowym gronie “Projektantów Edukacji”!

Uczniowie z województwa dolnośląskiego w...

Data dodania: 2021-01-30
Aż 3 szkoły z Dolnego Śląska znalazły się w gronie laureatów prestiżowego konkursu "Projektanci Edukacji", organizowanego co roku przez wydawnictwo Nowa Era. Wśród finalistów 1 etapu konkursu są uczniowie ze szkół w Bolesławcu, Wińsku i we Wrocławiu. Nagrodami za najlepsze projekty edukacyjne są granty finansowe, które mają wesprzeć realizację uczniowskich pomysłów: będą przeznaczone np. na zakup lub druk potrzebnych materiałów, sprzętu czy też wyposażenie pracowni. więcej »
 
Bolesławiec: Jarosław Kowalski zrzekł się mandatu radnego

Bolesławiec: Jarosław Kowalski zrzekł się...

Data dodania: 2020-09-01
31 sierpnia 2020 roku przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec Jarosław Kowalski przekazał komisarzowi wyborczemu pisemne zrzeczenie się mandatu radnego. więcej »
 
Noclegi dla lekarzy i medyków

Noclegi dla lekarzy i medyków

Data dodania: 2020-04-26
Podczas epidemii COVID-19 lekarze i medycy – cała służba zdrowia – znajduje się na pierwszej linii frontu. Pomóc możemy im na wiele różnych sposobów: dowożąc bezpłatne posiłki, dostarczając maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji, a także oferując nocleg, by mogli w godnych i bezpiecznych warunkach odpocząć po wielogodzinnej pracy. więcej »
 
Dlaczego warto należeć...

Dlaczego warto należeć...

Data dodania: 2020-02-12
Dlaczego warto należeć do Związku? 5 powodów dla których warto się organizować i przyłączyć do NSZZ „Solidarność”: więcej »
 
Uczniowie z Dolnego Śląska i zdobywają granty finansowe na realizację swoich projektów!

Uczniowie z Dolnego Śląska i zdobywają granty...

Data dodania: 2020-01-21
Uczniowie z Dolnego Śląska zdobyli 5 grantów finansowych na realizację swoich pomysłów edukacyjnych, zgłoszonych do 10. edycji ogólnopolskiego konkursu “Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Wśród finalistów 1 etapu konkursu znaleźli się uczniowie ze szkół w Bolesławcu, Lubaniu, Olszynce, Wińsku i Wleniu. W tym roku w konkursie po raz pierwszy brali udział również uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych i do nich powędrują aż dwie spośród pięciu nagród zdobytych przez dzieci i młodzież z województwa dolnośląskiego. więcej »
 
Bolesławiec: Jesienny Bieg Między Mostami

Bolesławiec: Jesienny Bieg Między Mostami

Data dodania: 2019-09-26
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich sympatyków biegania do udziału w ,,Jesiennym Biegu Między Mostami – Cztery Pory Roku Biegaj z MOSiR”, który odbędzie się 28 września 2019 roku (sobota). więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 503
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bolesławiecki - z siedzibą w Bolesławcu, drugi co do wielkości powiat województwa dolnośląskiego. W jego skład wchodzą gminy: Bolesławiec, Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka

  Bliskość Borów Dolnośląskich oraz gór, bogactwo zabytków oraz przecinające powiat autostrady A4 i A18 czynią powiat bolesławiecki regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie.

  Poza tym powiat poszczycić się może prężnie rozwijajacą się gospodarką, o czym świadczy mnogość zakładów produkcyjnych znajdujacych się na jego terenie - m.in. Zakłady Chemiczne Wizów, Zakłady Tkanin Technicznych Bonitex S.A., Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych Sp. z o.o. czy też Zakłady Ceramiczne Bolesławiec sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola