Belka
Sobota, 10 Czerwca 2023   imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dary z Pirny dotarły do Bolesławca

Data publikacji: 2022-04-10, Data modyfikacji: 2022-04-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Dary z Pirny dotarły do Bolesławca

Mieszkańcy Pirny (Niemcy), miasta partnerskiego Bolesławca, aktywnie włączyli się w pomoc Ukrainie i zbierali dary z przeznaczeniem dla Zbaraża i uchodźców przebywających w Bolesławcu.

8 kwietnie 2022 r. burmistrz Pirny Klaus-Peter Hanke wraz z delegacją współpracowników i strażaków przywieźli środki czystości i higieny osobistej, pledy, śpiwory, naczynia, medykamenty oraz inne produkty, które znalazły się na liście potrzeb Zbaraża. Dary trafiły do magazynu zbiórki rzeczowej prowadzonej w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Bielskiej, prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Wolontariatu – czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00.
Goście z Pirny odwiedzili punkt wydawania odzieży i żywności „Pomocna dłoń” przy ul. Parkowej, który prowadzony jest przez polskich i ukraińskich wolontariuszy pod kierownictwem Kingi Gęsickiej-Biały. Punkt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ukraińskich gości, w którym zaopatrują się w niezbędnie artykuły. Jest on również na bieżąco uzupełniany przez społeczność lokalną i wolontariuszy.
Wraz z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem goście uczestniczyli w poczęstunku wielkanocnym w II Środowiskowym Dom Samopomocy, który przygotowany został przez podopiecznych i opiekunów placówki. Kierownik Agnieszka Pisarek – Grzesiak przybliżyła gościom działalność i formy wsparcia w ośrodku dla osób dorosłych przy ul. Parkowej.
Delegacja z Pirny odwiedziła ośrodek dla uchodźców, w którym przebywają ukraińskie matki z dziećmi pod opieką pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz miejsce tymczasowej zbiórki rzeczowej w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki.
Dziękując za dary z Pirny dla ogarniętej wojną Ukrainy, prezydent P. Roman zaprezentował różne formy działalności i niezwykłe zaangażowanie bolesławian w pomoc uchodźcom i ukraińskiej społeczności, która udzielana jest zarówno przez indywidulanych mieszkańców miasta i powiatu, jak i firmy, stowarzyszenia, instytucje, urzędy oraz grono wolontariuszy.
Pomoc trwa dalej. Urząd Miasta Bolesławiec utworzył konto z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Darowizny można wpłacać na utworzony przez Urząd Miasta Bolesławiec rachunek bankowy: 58 1020 5226 0000 6102 0736 3031 (Pomoc dla uchodźców z Ukrainy)
Urząd Miasta Bolesławiec
Ul. Rynek 41 – Ratusz, 59-700 Bolesławiec
IBAN –PL58 1020 5226 0000 6102 0736 3031
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Bolesławiec
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bolesławiecki - z siedzibą w Bolesławcu, drugi co do wielkości powiat województwa dolnośląskiego. W jego skład wchodzą gminy: Bolesławiec, Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka

  Bliskość Borów Dolnośląskich oraz gór, bogactwo zabytków oraz przecinające powiat autostrady A4 i A18 czynią powiat bolesławiecki regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie.

  Poza tym powiat poszczycić się może prężnie rozwijajacą się gospodarką, o czym świadczy mnogość zakładów produkcyjnych znajdujacych się na jego terenie - m.in. Zakłady Chemiczne Wizów, Zakłady Tkanin Technicznych Bonitex S.A., Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych Sp. z o.o. czy też Zakłady Ceramiczne Bolesławiec sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola