Wszystkich zainteresowanych wymianą „kopciuchów” tj. kotłów/pieców zasilanych paliwem stałym, niespełniających wymagań jak dla kotłów 5 klasy (wg. PN-EN 303-5:2012), zachęcamy do zapoznania się z regulaminem udzielania dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej (treść regulaminu znajduje się poniżej).
Chcąc skorzystać z dotacji należy, w terminie od dnia 30 marca 2022r. do dnia 31 sierpnia 2022r. (lub do wyczerpania środków), złożyć wniosek o udzielenie dotacji celowej wraz z wymaganymi załącznikami.
O dotację ubiegać się mogą osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym bądź wielorodzinnym samodzielnego lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Dotacja udzielana będzie WYŁĄCZNIE DLA INWESTYCJI PLANOWANYCH i może wynieść do 50 % kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż:
Dotacji podlega także 100 % kosztów przyłączenia nieruchomości do sieci dystrybucji gazu ziemnego (tzw. opłaty przyłączeniowej uiszczanej dostawcy gazu), która nie była podłączona do sieci gazowej, przy jednoczesnej wymianie kotła/pieca zasilanego paliwem stałym, niespełniającym wymagań jak dla kotłów 5 klasy (wg. PN-EN 303-5:2012) i wyżej, ale nie więcej niż 2500,00 zł.
Jeśli jednak w budynku/samodzielnym lokalu mieszkalnym, w którym planowana jest realizacji inwestycji, prowadzona jest działalność gospodarcza, wysokość dotacji zostanie pomniejszona proporcjonalnie do powierzchni zajmowanej na prowadzenie działalności. W sytuacji, gdy powierzchnia ta przekroczy 30 % powierzchni budynku/samodzielnego lokalu mieszkalnego przedsięwzięcie nie kwalifikuje się do dofinansowania.
Do kosztów kwalifikowanych zaliczamy, w przypadku:
Do wniosku o dotację należy dołączyć:
Wnioski składać należy osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Bolesławiec, ul. Teatralna nr 1 A, w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek 800-1600, wtorek-piątek 730-1530, przesłać pocztą lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Wnioski, które wpłynął po ww. terminie zostaną odesłane Nadawcy.
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich wpływu do Urzędu Gminy Bolesławiec. Trzeba być jednak świadomym, że złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Każdy wniosek podlegał będzie skrupulatnej weryfikacji. Urząd Gminy Bolesławiec nie wyklucza także możliwości oględzin starego „kopciucha” przed podpisaniem umowy na jego wymianę.
Powiat bolesławiecki - z siedzibą w Bolesławcu, drugi co do wielkości powiat województwa dolnośląskiego. W jego skład wchodzą gminy: Bolesławiec, Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka. Bliskość Borów Dolnośląskich oraz gór, bogactwo zabytków oraz przecinające powiat autostrady A4 i A18 czynią powiat bolesławiecki regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Poza tym powiat poszczycić się może prężnie rozwijajacą się gospodarką, o czym świadczy mnogość zakładów produkcyjnych znajdujacych się na jego terenie - m.in. Zakłady Chemiczne Wizów, Zakłady Tkanin Technicznych Bonitex S.A., Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych Sp. z o.o. czy też Zakłady Ceramiczne Bolesławiec sp. z o.o. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola