Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bolesławiec: Rowerem po pograniczu

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Bolesławiec: Rowerem po pograniczu
Prezydent Bolesławca Piotr Roman uczestniczył w konferencji inaugurującej projekt „Łużyce – Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza”. Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli również Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, Wójt Gminy Warta Bolesławiecka – Mirosław Haniszewski i Sekretarz Gminy Osiecznica – Małgorzata Słonecka, przedstawiono szczegółową trasę, gdzie przebiegać będą nowe ścieżki rowerowe.
„Łużyce – Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza” - to nazwa wspólnego projektu trasy rowerowej wiodącej od dworca kolejowego w Bolesławcu przez wsie gminy Bolesławiec (Rakowice, Otok, Kraszowice, Nowe Jaroszowice, Stare Jaroszowice, Żeliszów) dalej gminę Warta Bolesławiecka (Raciborowice Górne, Raciborowice Dolne, Iwiny, Wartę Bolesławiecką), ponownie przez gminę Bolesławiec (Łaziska, Kruszyn do ronda i od ronda przez osiedle do Kraśnika Dolnego, Dąbrowy Bolesławieckiej i Krępnicy) oraz gminę Osiecznica do zamku w Kliczkowie.

Projekt będzie realizowany przez gminę Bolesławiec, występującą w nim jako partner wiodący, przy współpracy z gminami Warta Bolesławiecka, Osiecznica, miastem Bolesławiec oraz partnerem transgranicznym – miastem Bernsdorf.

UM Bolesławiec, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bolesławiecki - z siedzibą w Bolesławcu, drugi co do wielkości powiat województwa dolnośląskiego. W jego skład wchodzą gminy: Bolesławiec, Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka

  Bliskość Borów Dolnośląskich oraz gór, bogactwo zabytków oraz przecinające powiat autostrady A4 i A18 czynią powiat bolesławiecki regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie.

  Poza tym powiat poszczycić się może prężnie rozwijajacą się gospodarką, o czym świadczy mnogość zakładów produkcyjnych znajdujacych się na jego terenie - m.in. Zakłady Chemiczne Wizów, Zakłady Tkanin Technicznych Bonitex S.A., Bolesławieckie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych Sp. z o.o. czy też Zakłady Ceramiczne Bolesławiec sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola